Niepełny wzwód- jak sobie z nim poradzić?

Na słaby wzwód cierpi nawet 1,5 miliona mężczyzn. Co ważne, z tym schorzeniem boryka się coraz więcej młodych osób. Dla wielu z nich jest to temat wstydliwy, a na leczenie decyduje się tylko niewielka część z nich.

Jak wygląda niepełny wzwód?

Jedynie uzyskanie pełnej i mocnej erekcji pozwala na odbycie satysfakcjonującego seksu. Problemy ze wzwodem są przyczyną, która czasem całkowicie uniemożliwia odbycie stosunku. Niepełny wzwód odznacza się miękkim, trochę zwiotczałym członkiem w trakcie wzwodu. Nie zyskuje on odpowiedniej wielkości i twardości, przez co kontakt seksualny jest niemożliwy.

Niepełny wzwód- najczęstsze przyczyny

Na funkcje seksualne wpływa przede wszystkim wiek mężczyzny. Jeśli jest on młody, zazwyczaj do uzyskania wzwodu wystarczy nawet jeden bodziec, a podczas zbliżenia mężczyzna nie ma żadnego problemu z utrzymaniem erekcji. Niestety po ukończeniu 40 roku życia zaczyna zmniejszać się poziom testosteronu i pojawiają się problemy z niepełną erekcją. Jednak niepełny wzwód może dotknąć także osób młodszych. W tym wypadku jego przyczyną może być na przykład wszechobecny stres. Zaburzenia erekcji niekiedy zdarzają się u panów cierpiących na bezdech senny.  Źle na funkcję seksualne wpływa alkohol, który prowadzi do braku lub wstąpienia słabej erekcji. Wrogiem potencji jest także zła dieta, niska aktywność fizyczna czy palenie papierosów. Istotny wpływ na jakość życia seksualnego mają także choroby i przyjmowanie w związku z nimi pewnych leków (choroby nerek, nadciśnienie, depresja, cukrzyca, rak prostaty).

Jak można leczyć niepełny wzwód?

Jeśli problem ze wzwodem zostanie w sposób właściwy zdiagnozowany, wówczas można sobie z nim poradzić, wprowadzając skuteczne leczenie. Aby pozbyć się tej uciążliwości, warto udać się po pomoc do lekarza. Należy szybko działać, gdyż nieleczony problem będzie narastał, co może doprowadzić nawet do pojawienia się całkowitego braku erekcji. Przed przystąpieniem do leczenia niepełnego wzwodu, należy określić jego przyczynę. Dopiero po jej usunięciu można odzyskać całkowitą sprawność seksualną. Kłopoty mogą wynikać zarówno z czynników psychicznych, jak i fizycznych. Niekiedy pomocna okaże się zmiana tryby życia, nawyków żywieniowych czy nawet odprężenie i zrelaksowanie. Zaburzenia erekcji bardzo często dotykają panów z nadwagą, wtedy pomocne okaże się zrzucenie zbędnych kilogramów.

W sytuacji, gdy penis mięknie podczas stosunku, warto spróbować zmienić pozycję. Zredukować niepełny wzwód pomoże również gra wstępna i długotrwałe pieszczoty. To dosyć przykry problem, który z czasem może się pogłębiać i wywoływać zaburzenia na tle emocjonalnym. Istotną rolę odgrywa tutaj postawa partnera seksualnego. Musi być on wyrozumiały i cierpliwy, powinien starać się wspierać i pomóc w uzyskaniu pełnego wzwodu, poprzez intensywne stymulowanie partnera. W przypadku kiedy niepełna erekcja jest skutkiem zaburzeń organicznych, wówczas potrzebna jest konsultacja lekarska i wdrążenie właściwego leczenia. Farmakologiczne leczenie opiera się na stosowaniu środków, mających w składzie inhibitory fosfodiesterazy typu 5, testosteron i apomorfiny.

Do jakiego specjalisty udać się po pomoc, w przypadku problemów z niepełnym wzwodem?

Wszystko zależy od przyczyn tej dolegliwości. Jeśli wynikają one z zaburzeń psychicznych, wtedy najlepiej udać się do seksuologa, który wybierze najlepszą terapię indywidualną albo terapię dedykowaną parom. Jeśli problem wynika ze stanu organizmu, wtedy w pierwszej kolejności należy zwrócić się do urologa. Wykona on pewne badania, na których podstawie określi źródło problemu i sposób leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *